Nepřehlédněte

Zámek Zákupy - místo, kam se rád vracel i samotný císařpán. 

Habsburský zámek s luxusně vyzdobenými a bohatě zařízenými pokoji, jež připomínají letní pobyty císaře Ferdinanda Dobrotivého.  K vidění je byt císařova hofmistra, jídelna, biliárový sál, apartmá císaře (oblékárna, salon), ložnice císařského páru, apartmá císařovny (oblékárna, pracovna, pokoj komorné, čekárna dvorních dam, salon). Zachována i kaple, v níž se roku 1900 oženil následník trůnu František Ferdinand d´Este
s Žofií Chotkovou. Raritou je výtah z roku 1870. Místo pobytu dalších Habsburků, zejména předposledního majitele zámku císaře Františka Josefa I. či korunního prince Rudolfa. Medvěd v zámeckém příkopu, v blízkosti park a zahrada.


Akce

25 srp
Oživlé památky
25 srp
Společenská akce
25 srp
Pro děti
Prohlídka s princeznou

Zprávy

Vydání turistické známky k výročí císaře Františka Josefa I.

31. 5. 2016

Pro všechny sběratele turistických známek máme příznivou zprávu, že byla aktuálně vydána turistická známka k 100. výročí úmrtí císaře Františka Josefa I. V prodeji bude v pokladně státního zámku Zákupy od 1. 6. 2016. Ke kulatému výročí bývalého majitele zákupského zámku vyjde v brzké době také nové turistické razítko.

Rozšíření služeb pro návštěvníky – občerstvení na nádvoří zámku Zákupy

6. 5. 2016

Občerstvení U Malíře s možností posezení pod arkádami je pro Vás od května otevřeno denně mimo pondělí od 9:00 do 16:00 hodin.

Tipy na výlet

  • Projekt 5 CEST propojuje památky, přírodu i tradiční výrobu regionu. Trasa zvolena pro cestu autem.

  • Muzeum Eduarda Helda najdete na náměstí Svobody cca šest minut pěší chůze od zámku.

  • Milovníkům přírody a drobných památek je určena naučné stezka města Zákupy vytvořená v roce 2005.

Další památky v okolí

Partneři zámku zákupy